Галиченко Вячеслав (kherson) wrote in pustelya,
Галиченко Вячеслав
kherson
pustelya

Перехід Олешківськими пісками до Дня незалежності України

// Богдан Дралло

В Херсонській області до Дня незалежності України відбувся піший перехід через єдину в Європі пустелю – Олешківські піски.

В переході взяли участь близько 80 осіб – з Криму, Миколаївської, Кіровоградської і Херсонської областей. В основному, більшість учасників переходу – представники молодіжних проукраїнських політичних та громадських організацій.
Загалом маршрут склав 12 кілометрів – з села Пролетарка в Цюрупінському районі до села Раденськ цього ж району.
Нинішній перехід став же третім. Організатор акції, херсонська молодіжна громадська організація «Скіф», планує й надалі підтримувати таку традицію.

Олешківські піски — піщаний масив (піщана арена), розташований на Україні в 30 км. на схід від міста Херсон. Масив має розмір близько 15 км. в діаметрі.
В лютому поточного року Президент України Віктор ЮЩЕНКО своїм Указом створив на території Голопристанського, Цюрупинського районів та Новокаховської міської ради Херсонської області національний природний парк «Олешківські піски»..

Олешківські піски є найбільшим піщаним масивом і єдиною пустелею в Європі. Піски складаються з безкрайніх барханів, заввишки близько 5 метрів, і рідкій рослинності.
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 1 comment